Kasia

Kasia Kostańska

W skrócie: certyfikowany instruktor tańca, folklorystka, animator Stowarzyszenia tARTak, instruktor tańca w toruńskim Domu Muz, nauczyciel tańca w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, choreograf spektakli teatralnych, wodzirej. Szczególne miejsce w jej roztańczonym sercu zajmują niestylizowane formy tańca, oparte na prowadzeniu mężczyzny i podążaniu kobiety, mające na celu czystą zabawę okraszoną nutką zaskoczenia i ekscytacji. Jest zdania, że ciało w tańcu „gada jak najęte” i odkrywa tajemnice. Zielarka – amatorka, miłośniczka Tatr i… broszek.

Urodziła się jakiś czas temu w sercu najpiękniejszej części Mazur, w Giżycku. Już w drugiej klasie szkoły podstawowej z radością i zaangażowaniem uczęszczała na zajęcia taneczne prowadzone przez Krystynę i Justynę Rekosz. Przez myśl jej wtedy nie przeszło, że za kilka lat zwiąże się z tańcem na stałe. Lekcji wychowania fizycznego ze szczerego serca nienawidziła, dlatego rozgrzewkę prowadzi zwykle, uśmiechając się do siebie pod nosem.

Ukończyła filologię polską ze specjalnością folklorystyczną. Nie do końca wiedziała, dlaczego wybiera akurat taką ścieżkę specjalizacyjną, serce zadecydowało. I miało rację!

Wychodzi z założenia, że w życiu trzeba robić dokładnie to, co się kocha. Nie ma w nim miejsca na ucieczkę, podejmowanie nudnych zajęć, a potem wypalenie zawodowe. Szkoda życia. Jeśli nie wiesz, co kochasz, smakuj, próbuj, aż znajdziesz. Jeśli wiesz, działaj!

Marcin

Marcin Maziarz

Zajmuje się sprawami technicznymi, by każde wydarzenie udało się w stu procentach: rozstawia nagłośnienie, ustawia światła i… tańczy! Niezastąpiona pomoc Kasi na wszystkich imprezach. Magister inżynier budownictwa i kosztorysant, którego pasją są finanse. Konkretny, logiczny, twardo stąpający po ziemi i… niemal dwumetrowy człowiek. Jego słynne w gronie znajomych powiedzenia wbudowały się na stałe w przestrzeń W TANu, dlatego nikogo już nie dziwi, że Marcin lubi zajmować się „psimi wiłami”, a na romantyczne chwile ma tylko jedno określenie: „Takie to miłe!” 😉

Martyna

Martyna Różańska

Fotografuje, projektuje, muzykuje i tańczy. Być może dlatego tak szczególnie bliskie są jej kadry związane z ruchem, czasem „poruszone”, innym razem „zamrożone”. Z wykształcenia grafik. Z pasji fotograf i marzycielka. W swojej fotografii wciąż „szuka”. Szuka nietypowych kadrów, szuka ludzi, emocji, szczegółów i planów ogólnych. Szuka nowych historii. Szuka i wciąż się uczy. Uczy się ujęć, aparatu, fotografii, uczy się ludzi.

I bardzo to lubi!

Iza

Izabela Klawińska

Pasjonatka papieru i kaligrafii. Ręcznie wypisywane kartki podarunkowe fascynowały ją od dziecka i tak jej zostało. Kocha prace manualne tak bardzo, że została konserwatorem papieru i skóry.

Chętnie tworzy spersonalizowane kartki, winietki, księgi, dekoracje… Wszystko, co ma związek z papierem, kaligrafią i kwiatami. Sport to zdrowie, dlatego jeździ gładko po lodowej tafli, niczym stalówka po papierze. Najważniejsze jest życie pasją!