W TAN

(Po)Ruszamy Szkołę – warsztaty dla osób pracujących z dziećmi

(Po)Ruszamy SzkołęWychodząc naprzeciw naturalnym potrzebom ruchowym dzieci i mając na względzie ich całościowy rozwój oraz dostrzegając potrzebę promocji tradycji, pragniemy zaproponować warsztaty taneczne dla pracujących z dziećmi: nauczycieli, pedagogów, opiekunów, pracowników świetlicy, wychowawców kolonijnych, drużynowych oraz kreatywnych rodziców. Proste tańce zaczerpnięte z ludowości polskiej i tradycji innych krajów europejskich staną się niezastąpionym przerywnikiem podczas zajęć lekcyjnych i przedszkolnych, sprawdzą się także na zabawach, wyjazdach integracyjnych, koloniach, biwakach. Tańce integrują i dają dużo radości ludziom w każdym wieku, dlatego animatorzy czasu wolnego i wodzireje także uszczkną z warsztatów coś dla siebie. Utwory muzyczne zostały skomponowane i zaaranżowane przez doświadczonych muzyków folkowych – Jakuba Szczygła (flet) i Tomasza Fojgta (gitara), naukę poprowadzi Katarzyna Kostańska (instruktor tańca).

Cele: rozbudzenie miłości do kultury tradycyjnej poprzez dwa jej aspekty – muzykę i taniec jako ciekawej i wartościowej alternatywy współczesnej kultury masowej, kontakt z kulturą żywą, zwiększenie świadomości społecznej i wiedzy na temat kulturowych korzeni Europy u osób dorosłych i dzieci, nabycie podstawowych umiejętności tanecznych, poznanie sposobów uczenia i modyfikacji prostych tańców tradycyjnych, integracja, radość, dobra zabawa.

Odbiorcy: wszyscy żądni radości i tańca 🙂

Ekwipunek uczestnika: dobry humor, wygodny, niekrępujący ruchów strój, miękkie, nierysujące parkietu obuwie.

Podarunki na pożegnanie: zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach, materiały dydaktyczne (opis tańców + muzyka).

Obowiązują zapisy: info@wtan.pl

Jeśli chcesz zorganizować warsztaty u siebie, skontaktuj się z nami!  🙂 

WSPÓŁTWÓRCY:

Spotkaliśmy się dawno, dawno temu. Połączyła nas miłość do muzyki i tańca w ujęciu tradycyjnym, folkowym. Niewiele wody musiało w Wiśle upłynąć, by zrodziła się idea wspólnej kreacji wydarzenia muzyczno-taneczno-świetlnego w Parku Bydgoskim w Toruniu o inspirującej nazwie „Taniec świateł” – występu połączonego z potańcówką z udziałem widowni. Tomek i Kuba zagrali najpierw do części pokazowej – krótkiej choreografii z lampionami, a później do zabawy, którą poprowadziła Kasia. Ku naszemu zaskoczeniu, ludzi była taka liczba, a w nich taka ochota na tańce, że nie mieściliśmy się na wybranym na to wydarzenie, całkiem przestronnym placu. „Super! Ale czemu tak krótko?” – słyszeliśmy potem od wielu osób. Jest wola ludu, więc w tym roku mamy zamiar to powtórzyć, udoskonalić i wydłużyć. A że nie wszystkie środowiska (po)ruszymy w taki sposób, chcemy dzielić się naszą pasją także w innych formach. Stąd pomysł, by poprzez nauczycieli, opiekunów, rodziców dotrzeć do najmłodszych i pokazać im ciekawą, dającą ogrom radości i poczucie bliskości tradycji, integrującą, ale też kształtującą ciało formę zabawy.

Tomasz Fojgt – muzyk, gitarzysta, tekściarz i multiinstrumentalista. Choć jego muzyczne początki sięgają zamierzchłych czasów towarzyskich spotkań dinozaurów, do dziś gra i komponuje z lekkością i pasją. Założyciel i głowa zespołu Celtic Tree, w którym stykają się dwie jego namiętności – liryczne teksty, które sam pisze i później wyśpiewuje oraz celtyckie brzmienia. Utalentowany głos rozsądku. tomek
kuba Jakub Szczygieł – muzyk, zapalony włóczykij, flecista i twórca popularnych na świecie instrumentów Goldfinch Whistles. Gra z zespołem Celtic Tree oraz z formacją Strays, którą założył. Entuzjasta sesji muzycznych w kraju i zagranicą oraz wszelkich zabaw o zabarwieniu folkowym, gdzie z niespotykaną energią i przygra do tańca, i sam na parkiet z ochotą wskoczy. Rozmarzony pasjonat.

OPINIE:

Warsztaty były super! Nie myślałam, że jestem w stanie wytrzymać tyle tańcząc! Nauczyłam się mega dużo i wykorzystam to na pewno w przyszłości!

Anonim

Super zajęcia. Było świetnie – wiedziałam, że tak będzie, bo Kasia świetnie prowadziła RyTM. Pozdrawiam.

Asia W. i Ania K.

Warsztaty bardzo ciekawe, pouczające, wykorzystam w pracy, atmosfera bardzo miła.

Anonim

Bardzo miło spędzone 4 godziny, chciałoby się więcej. Świetne zajęcia (warsztaty). Pani prowadząca profesjonalnie poprowadziła warsztaty. Widać, że to, co robi, robi z pasją, a to się liczy! 🙂 Dzięki!

Anonim

Bardzo miła i sympatyczna atmosfera. Zajęcia prowadzone bardzo ciekawie i zabawnie.

Anonim

Fajne warsztaty w bardzo miłej atmosferze. Świetna prowadząca, zawsze uśmiechnięta. Polecam warsztaty!

Anonim

Bardzo fajne zajęcia, przydatne do wykorzystania nawet w grupie 3-latków, zalecamy na jeszcze więcej takich warsztatów 🙂 W skali od 1 do 10 to 100!

Anonim

Bardzo dobra energia na zajęciach, super spontaniczna prowadząca. Jedyna wskazówka na przyszłość: przydałby się mikrofon dla prowadzącej, by ją było lepiej słychać. Dziękuję.

E.

Warsztaty metodycznie bardzo dobrze opracowane. Sugeruję rozłożyć na dwa dni lub zmniejszyć ilość tańców. Przyjemnie i profesjonalnie.

Anonim

Super, super, najlepiej na świecie! Czas też ok, nie za długo i nie za krótko. Jedyny minus – nie było „Kiss my sister” 😉

Anonim

Zajęcia bardzo ciekawe oraz inspirujące. Pierwszy raz brałam udział w tego typu warsztatach i na pewno wykorzystam je w swojej pracy z dziećmi 🙂

Anonim

Uczestniczyłam w warsztatach (Po)Ruszamy Szkołę w Warszawie. Znałam już wcześniej trochę tańców tradycyjnych. Na te warsztaty poszłam więc nie tylko, aby się czegoś nowego nauczyć, ale żeby utrwalić to, co już umiałam. Udało się bardzo jedno i drugie! Dodatkowo nabyłam umiejętność dostosowywania tańców do dzieci, z którymi w różnych miejscach się spotykam i wiem, że tańce mogą być dla nich dobrą zabawą tak samo, jak dla dorosłych 😉 Ważnym i ciekawym dodatkiem były wprowadzenia do tańców oraz materiały do ich późniejszego wykorzystania. Dziękuję za naukę w przemiłej atmosferze i proszę o więcej!

Aga

Szybko, sprawnie, konkretnie, dokładnie i klarownie. Bardzo ciekawe układy, dające możliwości ułatwiania lub utrudniania w zależności od poziomu / wieku dzieci czy umiejętności dorosłych. Polecam warsztaty Kasi.

Basia

Zajęcia bardzo przydatne, przystępne dla każdego. Przyjemna atmosfera. Polecam!

Ewa

Warsztaty bardzo ciekawe, tańce łatwe do przyswojenia i na pewno do wykorzystania w pracy z dziećmi. Brawo!

Ula

Bardzo pozytywne, integrujące, z dużą dawką pozytywnej energii warsztaty. Zachęcają do przekazywania tańców dalej, zabawy przez taniec. Można poznać na nich muzykę wcześniej nieznaną, niepopularną.

Karolina

Bardzo pomocne warsztaty, wszystko jasno i klarownie wytłumaczone, pani Kasia przemiła. Chętnie wezmę udział w kolejnych tego typu warsztatach. Polecam.

Karolina W.

Świetne warsztaty. Prowadząca konkretna. Warsztat jak najbardziej skierowany do nauczycieli i rodziców. Brakowało mi jedynie zmian ról przy każdej piosence, pierw jedna grupa jest kobietami, później druga.

Kinga

Jutro pewnie będą zakwasy 🙂 ale cóż, było warto. Fajna, luźna atmosfera, wesoła zabawa. Chwila relaksu bardzo mi się przydała 🙂

Kasia

Warsztaty bardzo sympatyczne i wesołe. Jeśli ktoś się odchudza, to również świetny fitness 🙂

Anonim

Warsztaty bardzo ciekawe i energiczne. Przeprowadzone w przemiłym towarzystwie i atmosferze. Polecamy z całego serca <3.

Ania i Agata

Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Po każdym secie były powtórzenia tańców. Co trudniejsze „maglowaliśmy” dłużej. Prowadząca cały czas uśmiechnięta. Od tańców kręciło się w głowie. Czekam na więcej 🙂 Mam nadzieję, że niebawem wykorzystam je w praktyce.

Kamila

Zajęcia były przesympatyczne. Kasia, jesteś przemiła. 🙂 Podobało mi się, że powtarzaliśmy kroki dużo razy, później cały układ też kilka razy. Pozwoliło mi to zapamiętać układ na długo. Fajnie, że są przerwy, bo nogi bolą 🙂 I że jest kawa 🙂

Małgosia

Bardzo fajne zajęcia – na pewno wykorzystam w swojej pracy. Czekam na następne oferty.

Pati

Zajęcia mi się bardzo podobały. Wcześniej nie słuchałam takiej muzyki, ale teraz chyba zacznę, bo w połączeniu z tańcami wyszło to świetnie. Będę z tego korzystać w mojej pracy z dziećmi. Zajęcia jak najbardziej na plus, atmosfera miła, p. Kasia super tłumaczy 🙂

Karolina

Wspaniała zabawa.
Pomocne wskazówki.
Przydatne wszystkie tańce.
Bardzo miła atmosfera.

Magda C.

Zajęcia bardzo ciekawe, pozwoliły mi przyswoić tańce tradycyjne, które na pewno wykorzystam w pracy z dziećmi.

Anonim

Bardzo profesjonalnie poprowadzone warsztaty, przeciekawe i inspirujące do pracy z dziećmi! Polecam 🙂

Anonim

Zmartwiłam się, kiedy dowiedziałam się o terminie lutowym, w którym nie mogłam uczestniczyć, na szczęście mogłam się zreflektować dziś, na co z niecierpliwością czekałam. Oczekiwanie opłaciło się w 1000%, a mrówki zniecierpliwienia rozeszły się w radosnych tańcach, które z pewnością puszczone zostaną dalej :)! Dziękuję!

Anonim

Warsztaty wspaniałe! 😀 Prowadząca i muzycy to odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu, zapewniają fachowy instruktaż w przystępny, ciekawy i zabawny sposób oraz wspaniałą muzykę! Wszystko w wyśmienitej atmosferze! Warsztaty polecam wszystkim! 😀

Anonim

Najlepiej wykorzystane 4 godziny w moim życiu ! ;D
Wspaniała atmosfera, wspaniali muzycy i instruktorka – pełna cierpliwości ! ;D
Nauczone tańce były wciąż powtarzane, co pozwoliło na ich utrwalenie. Otrzymane materiały również zadowalające – płyta opisana z nazwami tańców, opis tańców także znakomity – nawet jeśli zapomnimy kroki, to po przeczytaniu opisu znów wszystko wraca do głowy.
Od jutra wdrażam wasze tańce w naszym przedszkolu – myślę, że dzieci będą świetnie się bawić, przy tak żywej muzyce !
Dotąd nie czułam się dobrze w zajęciach muzycznych, natomiast dzięki waszym warsztatom już nie mogę się doczekać kiedy zacznę tańczyć z moimi dziećmi.
Szczerze polecam !

Anonim

Jako przedstawiciel szkoły zostałam poruszona, roztańczona, a i rozśpiewana. Nawet teraz nucę melodyje zasłyszane wczoraj, na żywo. Wyobrażacie sobie, warsztaty z muzyką na żywo? Czad. Do tego uśmiechnięta, pełna werwy i zapału prowadząca. Tylko tańczyć, nie umierać. Tymczasem planuję zajęcia na przyszły rok z dzieciakami w szkole i czekam na drugą edycję. No cóż, apetyt na taniec rośnie w miarę jedzenia. Mniam.

Iwona (już w tańcu nie zielona)

Miałam przyjemność bawić się na warsztatach w dniu dzisiejszym. Tak – nie pomyliłam się w żadnym słowie, udział w warsztatach to przyjemność, a praca z panią Kasią to wspaniała zabawa w rytmie pięknej muzyki granej na „żywo”! Troszkę już żyję na tym świecie, uczestniczyłam w wielu formach doskonalących z zakresu tańca, ale po raz pierwszy akompaniowali tak wspaniali artyści, a zabawy taneczne i tańce tradycyjne z różnych krajów europejskich (w tym Polski) umiliły mi dzisiejsze przedpołudnie, a w pracy z przedszkolakami umilą niejeden dzień. Dziękuję.

Barbara SN

Było wesoło! Uśmiechom nie było końca, fantastyczna atmosfera, bardzo dobrze przygotowane materiały. Dziękuje i jestem na (tar)TAK:)

Anonim

Warsztaty godne polecenia. Już w samych nauczycielkach wyzwoliły wielki entuzjazm, pozwoliły na swobodę, zrzucenie masek. Wspaniała muzyka – grana na żywo! Bawiłam się doskonale i już nie mogę się doczekać poniedziałku, żeby zdobytą wiedzę przekazać podopiecznym.

Anonim

Bardzo polecam, zdecydowanie warto wziąć udział w warsztacie. Można się wiele nauczyć, a przy okazji świetnie się bawić. : )

Anonim

Przesympatyczna atmosfera, wspaniała muzyka na żywo oraz oryginalne tańce z różnych regionów świata. Świetna forma spędzenia wolnego czasu – zdecydowanie polecam te warsztaty! 😉

Anonim

Polecam, poszłam z ciekawości czy komuś uda się rozruszać do rytmu takie nieumiejętne ciało… udało się 🙂

Anonim

Warsztaty godne polecenia, profesjonalne przygotowanie praktyczne, mila atmosfera na kursie, wspaniała muzyka na żywo, to był mile spędzony czas 😀

Anonim

To były dobrze spędzone cztery godziny. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na udział w tych warsztatach, mogę polecić je nie tylko nauczycielom przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale również rodzicom i wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać czas 🙂

Anonim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *