fot. Angelika Jasiulewicz

Folk

Tańce tradycyjne, folkowe

Warsztaty tańców tradycyjnych rodem z m. in. Polski, Francji, Serbii, Mołdawii, Rumunii, Niemiec, Rosji, Turcji w kręgu, w rzędach, w korowodzie, w parach, ze zmianą partnerów i bez to doskonały sposób na zabawę i integrację. Zapomniane przez współczesnych choreografie pozwalają spojrzeć na taniec i tradycję z innej perspektywy, zachwycić się i pokochać to, co minione.

W większości tańce tradycyjne są proste i by zatańczyć, wystarczy kilka minut instruktażu. Ale są także choreografie dla zaawansowanych. Wszystkie charakteryzują się powtarzalnością zbitki kroków i służą do zabawy, nie na pokaz, stąd, by poczuć ich prawdziwy smak, trzeba odważyć się wyjść na parkiet.

Silne prowadzenie mężczyzny w tańcu jest naturalnym przeniesieniem jego pozycji w rodzinie. Podobnie jest w przypadku kobiety, która pozwala się w tańcu prowadzić, a jednocześnie jest ostoją czyniącej warianty i ozdobniki głowy rodu.

Rozpoczynając naukę tańców tradycyjnych, otwiera się nową kartę w swojej historii, bez względu na to, czy jest się zaawansowanym tancerzem, czy stawia się pierwsze kroki na dechach. To zupełnie inna bajka, zupełnie inne emocje, zupełnie inne układy, zupełnie inni ludzie.

Nauka tańców tradycyjnych realizowana jest w formie pojedynczych warsztatów (jednodniowych lub kilkudniowych) oraz w formie cotygodniowych zajęć.

Informacje - regularne warsztaty
Dorośli

Termin

wtorki
godz. 19.15-20.25

Miejsce

Stare Miasto, Toruń

Cena

40 zł / miesiąc

Dzieci

Termin

czwartki
godz. 16.30-17.30

Miejsce

Dom Muz, ul. Poznańska 52, Toruń

Cena

40 zł / miesiąc

Opinie

Niezwykłe w tańcach folkowych prowadzonych przez Kasię jest to, jak mocno potrafią one połączyć ludzi - a jednocześnie jak mocno otwierają na nowe osoby. Tańczę już drugi rok na Kasiowych warsztatach i do tej pory mi się nie znudziło - wciąż odkrywam coś nowego, zarówno w tańcach, które przetańczyłam już setki razy, jak i tych, których dopiero się uczę. A co najlepsze - to świetny (i zdrowy!) sposób na odpoczynek po całym dniu obowiązków.

Natalia

Tańce W Tanie to nie tylko gimnastyka dla ciała, ale też dla umysłu. W zapamiętywaniu sekwencji kroków nieocenione są Kasiowe wierszyki - zombiego do dziś pamiętam o każdej porze dnia i nocy:)

Emilia

Byłem uczestnikiem warsztatów w październiku. Były dobrze zaplanowane, prowadzone rzeczowo, a zarazem ze sporą dawką humoru. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas nich można było zarówno poznać wiele tańców, jak i po prostu świetnie się bawić w sympatycznej atmosferze. Nie ukrywam, że właśnie od nich zaczęła się moja fascynacja tańcem folkowym.

Piotr Bęś

Ja muszę przyznać, że jestem rozczarowany i że mi przykro jest, że te warsztaty trwają tylko siedem godzin. Bo to git zabawa i fajny sposób na szybką naukę tańca w gronie przesympatycznych ludków.

Andrzej Wasiluk

Te warsztaty to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu! 🙂 Wspaniała prowadząca wprowadziła wszystkich w niesamowitą atmosferę, dzięki czemu wyszłam z warsztatów uskrzydlona oraz zakochana w tańcach tradycyjnych 🙂

Joanna Rzeźnicka

Warsztaty Kasi Kostańskiej były spotkaniem niezwykłym, ponieważ stanowiły główną część dnia skupienia, przeprowadzonego w formie warsztatów: „Roztańczeni na Tanecznej”. W końcu wcieleni jesteśmy, fakt faktem 🙂 a więc uwielbiać Boga możemy tańcem, a przede wszystkim radością zabawy i bycia razem, które z tańca płyną. W warsztatach Kasi wzięłam udział razem z ponad 20 osobową grupą ludzi, którzy przyszli na spotkanie z różnym doświadczeniem tańca i … jego brakiem 😛 Arcydziełem było tak zgrać grupę, żeby wszyscy nauczyli się dużej ilości tańców i jednocześnie, by ta nauka była świetną zabawą! To, co najbardziej mi się podobało to kompetencja prowadzącej i wspaniała atmosfera, wprowadzana przez nią poczuciem humoru i pasją tańczenia, którą promieniała i zarażała uczestników. Jeśli chcecie wziąć udział w PASJI ŻYCIA, serdecznie polecam warsztaty Kasi! 🙂

Alicja Banach rscj

Polecam! Nie potrafiłem tańczyć, a obecnie pamiętam nawet o „trzymaniu orzeszka” 😉 Polubiłem także tańce tradycyjne, o których wcześniej myślałem tylko tyle, że już wyginęły – na zajęciach z Kasią przekonałem się, jak bardzo się myliłem.

Maciej Rakowski

Byłam świadkiem narodzin tej pasji do tańca, która sprawiła, że Kasia już nie chodzi normalnie. Ona tańczy zawsze i wszędzie! Z ciekawości poszłam na prowadzone przez Nią zajęcia tańców tradycyjnych – tak żeby poćwiczyć swoje płaskod… (nie mylić z płaskostopiem) tzn. spłaszczone przez nadmiar statycznej pracy na krześle siedzenie. Nie spodziewałam się po tych tańcach zbyt wiele, bo niestety owiewa je stereotyp nudy, który nie wiadomo skąd się wziął! Bardzo mile się zaskoczyłam, bo tańce te mieszczą w sobie integrację, gdzie po 2 minutach poznajemy wszystkich partnerów na parkiecie, dobrą zabawę, a w niej potężną dawkę energii, ale także element, który wywarł na mnie największe wrażenie – namiętność. Tak, takie uczucie w tańcu, którego nie doświadczy się na dyskotece, czy w sztywnych ramach tańca towarzyskiego. Kasia pokazała mi najpiękniejszą stronę tańców tradycyjnych. Serdecznie polecam!

Izabela Klawińska

Warsztaty i zajęcia prowadzone przez Kasię są radosną przygodą z tańcem dla każdego! Brałam udział w warsztatach tańców tradycyjnych podczas Jezuickich Dni Młodzieży i tak mi się spodobały, że musiałam zapisać się na RyTM, by także w ciągu roku akademickiego móc raz w tygodniu uczestniczyć w tych zajęciach. Kasia jest osobą, dla której tańce tradycyjne są pasją jej życia i tą pasją zaraża. Dzięki niej ja również pokochałam ten rodzaj tańca oraz uznałam go za jedną z najwspanialszych rozrywek. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, że każdy może nauczyć się kroków! 😀 Podczas warsztatów jest mnóstwo śmiechu i radości – szczególnie polecam na gorszy humor! 😉 A gdy radość z nas tryska, jest to wspaniały sposób, by ją wyrazić! 😀 Zaś Kasia jako prowadząca to po prostu odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu! 😀

Paulina Szramowska

Wysoka jakość i profesjonalizm – to widać od razu. Długie godziny nauki i praktyki, jakie Kasia poświęciła swojej pasji, tańcom tradycyjnym, owocują przyjazną, swobodną atmosferą i indywidualnym podejściem. Warsztaty prowadzone przez Kasię dają więc nie tylko umiejętności taneczne, ale również lepszą postawę i świadomość swojego ciała. Kasia ma dar przekazywania wiedzy, więc nauczy tańca nawet tych, którzy uważają, że nigdy nie odnajdą się na parkiecie i mają antytalent taneczny.

Krystian Koszołko

Warsztaty z Kasią Kostańską były żywiołowe, prowadzone w przyjemnej i przyjaznej atmosferze. Można nauczyć się wielu tańców i rozróżniania do poszczególnych tańców muzyki. Kasia wyjaśnia „kroki” swoim sposobem, a myślę że to dociera do umysłów kursantów, bo jeśli o mnie chodzi, to byłem nauczany w inny sposób i mam pewne odmienne doświadczenia, co skutkowało odrębnym postrzeganiem oraz odbiorem treści, jednak nie sprawiało mi problemów w przyjmowaniu tego co polecała Kasia. Z czystym sumieniem polecam Kasię!

Daniel

Jeśli komuś warsztaty tańców tradycyjnych kojarzą się ze smętnym przestępowaniem z nogi na nogę do muzyki z zakurzonej muzealnej gabloty, taka osoba powinna zwrócić się do Kasi Kostańskiej i pozwolić się wyprowadzić z błędu. Niestety, wiążą się też z tym skutki uboczne; można do tego stopnia zakochać się w tych żywiołowych, wesołych, ale i romantycznych tańcach, że zwykła dyskoteka straci smak. Zajęcia są przygotowane profesjonalnie i kompleksowo; dzięki świetnie przygotowanym rozgrzewkom i ćwiczeniom rozciągającym nie trzeba się martwić o zakwasy na drugi dzień. Co ważne, widać, że prowadząca kocha nie tylko taniec, ale też i ludzi; jej ciepło, otwartość i dowcip sprawiają, że na skrępowanie i stres nie ma miejsca. Gorąco polecam osobom, które kochają taniec albo chciałyby się w nim zakochać, osobom nieśmiałym, mającym trudności w relacjach z innymi ludźmi, nauczycielom, którzy chcieliby zyskać przydatne narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wszystkim, którzy chcieliby nauczyć się nowego sposobu wyrażania radości życia – bo tym właśnie są te tańce.

Aleksandra Lewandowska

Świetne zajęcia. Super atmosfera 🙂 Dużo zabawy, bez stresu.

Anonim

Warsztaty bardzo dobrze zorganizowane, tańce bardzo mi się podobały i świetnie się bawiłem.

Anonim

Warsztaty były rewelacyjne 🙂 Pełen profesjonalizm prowadzenia. Rzeczowe uwagi. Dziękuję, Kasiu.

Asia

Warsztaty Kasi to zdecydowanie ogromna dawka pozytywnej energii, tak że nawet wspomnienia powodują ogromny uśmiech i dodają chęci do działania. To też takie otwarcie oczu i świadomości na muzykę, której na co dzień się nie słucha, a która jest naprawdę piękna i wartościowa. Polecam Kasię i jej warsztaty.

Ania

Kasia świetnie prowadzi zajęcia. Bardzo dobrze tłumaczy tańce. Zajęcia przepełnione są humorem. Nawet kiedy uczestnicy są zmęczeni, to Kasia nie odpuszcza i motywuje do pracy. Serdecznie ją polecam!

Anonim

Warsztaty z Kasią są rewelacyjne.

Marek

Warsztaty przeprowadzone w bardzo miłej atmosferze. Prowadząca Kasia bardzo zaangażowana w przekazywanie swojej wiedzy. Bardzo dobrze dobiera kolejność technik tanecznych ze wzrostowym stopniem trudności. Fajne jest to, że w płynny sposób przeprowadzone są zmiany partnerów, jest dużo swobody w ich wyborze i można potańczyć z wieloma osobami. Wielki „+” za pamięć o potrzebie rozciągania po zajęciach 🙂

Anonim

Tańce pełne pasji i ciekawostek. Napełniają dobrym nastrojem i poprawiają humor. Dobra integracja i wspólny czas z pozytywnymi ludźmi.

Anonim

Super zajęcia! Bachata na ludowo! Tańczą Wieki! Pradziadek wiedział, co robił!

Anonim

Bardzo podobało mi się, że wszystkie kroki były od razu i pokazywane, i szybko my mieliśmy je wykonywać (cieszę się, że nie było zbędnego gadania). Mnie najbardziej podobały się 3 ostatnie tańce, już po przerwie (nie pamiętam nazw :)). Do mnie bardzo trafia sposób, w jaki prowadzisz warsztaty (bardzo radosny, tańczysz z nami, zależy ci na tym, żebyśmy nauczyli się tego, co tańczymy teraz, a nie starasz się wepchnąć całego planu niezależnie od tego, co się dzieje w grupie). No i masz bardzo ujmujący sposób bycia, co przy warsztatach też jest dla mnie cenne. (…) Jak dla mnie była idealna ilość różnych tańców. Dziękuję ci za warsztaty 🙂

Grzesiek Konka

Bardzo fajne zajęcia, miła i wesoła atmosfera, trafne i użyteczne porady.

Anonim

Kasia prowadzi zajęcia z wielką werwą i humorem.

Anonim

Warsztaty przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny i w bardzo miłej atmosferze.

Anonim

Zajęcia bardzo atrakcyjne, miła atmosfera, pozwoliły odprężyć się i miło bawić. Dzięki.

Lucyna

Było przefantastycznie 🙂 Oby tak dalej i oby więcej wraz z potańcówkami 🙂

Wojtek

Fantastyczne warsztaty. Polecam wszystkim.

Marta Ć.

Fantastyczna atmosfera i bardzo dobrze poprowadzone warsztaty. Mam nadzieję na więcej.

Ela

Rewelacyjna zabawa.

Anonim
Zobacz więcej
Dodaj opinię