fot. Maciej Koziński

Dzieci

Warsztaty dla osób pracujących z dziećmi

Wychodząc naprzeciw naturalnym potrzebom ruchowym dzieci i mając na względzie ich całościowy rozwój oraz dostrzegając potrzebę promocji tradycji, pragniemy zaproponować warsztaty taneczne dla pracujących z dziećmi: nauczycieli, pedagogów, opiekunów, pracowników świetlicy, wychowawców kolonijnych, drużynowych oraz kreatywnych rodziców. Proste tańce zaczerpnięte z ludowości polskiej i tradycji innych krajów europejskich staną się niezastąpionym przerywnikiem podczas zajęć lekcyjnych i przedszkolnych, sprawdzą się także na zabawach, wyjazdach integracyjnych, koloniach, biwakach. Tańce integrują i dają dużo radości ludziom w każdym wieku, dlatego animatorzy czasu wolnego i wodzireje także uszczkną z warsztatów coś dla siebie. Utwory muzyczne zostały skomponowane i zaaranżowane przez doświadczonych muzyków folkowych – Jakuba Szczygła (flet) i Tomasza Fojgta (gitara), naukę poprowadzi Katarzyna Kostańska (instruktor tańca).

 

Współtwórcy

Spotkaliśmy się dawno, dawno temu. Połączyła nas miłość do muzyki i tańca w ujęciu tradycyjnym, folkowym. Niewiele wody musiało w Wiśle upłynąć, by zrodziła się idea wspólnej kreacji wydarzenia muzyczno-taneczno-świetlnego w Parku Bydgoskim w Toruniu o inspirującej nazwie „Taniec świateł” – występu połączonego z potańcówką z udziałem widowni. Tomek i Kuba zagrali najpierw do części pokazowej – krótkiej choreografii z lampionami, a później do zabawy, którą poprowadziła Kasia. Ku naszemu zaskoczeniu, ludzi była taka liczba, a w nich taka ochota na tańce, że nie mieściliśmy się na wybranym na to wydarzenie, całkiem przestronnym placu. „Super! Ale czemu tak krótko?” – słyszeliśmy potem od wielu osób. Jest wola ludu, więc w tym roku mamy zamiar to powtórzyć, udoskonalić i wydłużyć. A że nie wszystkie środowiska (po)ruszymy w taki sposób, chcemy dzielić się naszą pasją także w innych formach. Stąd pomysł, by poprzez nauczycieli, opiekunów, rodziców dotrzeć do najmłodszych i pokazać im ciekawą, dającą ogrom radości i poczucie bliskości tradycji, integrującą, ale też kształtującą ciało formę zabawy.

Tomasz Fojgt

Muzyk, gitarzysta, tekściarz i multiinstrumentalista. Choć jego muzyczne początki sięgają zamierzchłych czasów towarzyskich spotkań dinozaurów, do dziś gra i komponuje z lekkością i pasją. Założyciel i głowa zespołu Celtic Tree, w którym stykają się dwie jego namiętności – liryczne teksty, które sam pisze i później wyśpiewuje oraz celtyckie brzmienia. Utalentowany głos rozsądku.

Jakub Szczygieł

Muzyk, zapalony włóczykij, flecista i twórca popularnych na świecie instrumentów Goldfinch Whistles. Gra z zespołem Celtic Tree oraz z formacją Strays, którą założył. Entuzjasta sesji muzycznych w kraju i zagranicą oraz wszelkich zabaw o zabarwieniu folkowym, gdzie z niespotykaną energią i przygra do tańca, i sam na parkiet z ochotą wskoczy. Rozmarzony pasjonat.

Informacje

Odbiorcy

Wszyscy żądni radości i tańca 🙂

Ekwipunek

Dobry humor, wygodny, niekrępujący ruchów strój, miękkie, nierysujące parkietu obuwie.

Podarunki

Zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach, materiały dydaktyczne (opis tańców + muzyka)

Zapisy

info@wtan.pl

Opinie

Warsztaty były super! Nie myślałam, że jestem w stanie wytrzymać tyle tańcząc! Nauczyłam się mega dużo i wykorzystam to na pewno w przyszłości!

Anonim

Super zajęcia. Było świetnie – wiedziałam, że tak będzie, bo Kasia świetnie prowadziła RyTM. Pozdrawiam

Asia W. i Ania K.

Warsztaty bardzo ciekawe, pouczające, wykorzystam w pracy, atmosfera bardzo miła.

Anonim

Bardzo miło spędzone 4 godziny, chciałoby się więcej. Świetne zajęcia (warsztaty). Pani prowadząca profesjonalnie poprowadziła warsztaty. Widać, że to, co robi, robi z pasją, a to się liczy! 🙂 Dzięki!

Anonim

Bardzo miła i sympatyczna atmosfera. Zajęcia prowadzone bardzo ciekawie i zabawnie.

Anonim

Fajne warsztaty w bardzo miłej atmosferze. Świetna prowadząca, zawsze uśmiechnięta. Polecam warsztaty!

Anonim

Bardzo fajne zajęcia, przydatne do wykorzystania nawet w grupie 3-latków, zalecamy na jeszcze więcej takich warsztatów 🙂 W skali od 1 do 10 to 100!

Anonim

Bardzo dobra energia na zajęciach, super spontaniczna prowadząca. Jedyna wskazówka na przyszłość: przydałby się mikrofon dla prowadzącej, by ją było lepiej słychać. Dziękuję.

E.

Warsztaty metodycznie bardzo dobrze opracowane. Sugeruję rozłożyć na dwa dni lub zmniejszyć ilość tańców. Przyjemnie i profesjonalnie.

Anonim

Super, super, najlepiej na świecie! Czas też ok, nie za długo i nie za krótko. Jedyny minus – nie było „Kiss my sister” 😉

Anonim

Zajęcia bardzo ciekawe oraz inspirujące. Pierwszy raz brałam udział w tego typu warsztatach i na pewno wykorzystam je w swojej pracy z dziećmi 🙂

Anonim

Uczestniczyłam w warsztatach (Po)Ruszamy Szkołę w Warszawie. Znałam już wcześniej trochę tańców tradycyjnych. Na te warsztaty poszłam więc nie tylko, aby się czegoś nowego nauczyć, ale żeby utrwalić to, co już umiałam. Udało się bardzo jedno i drugie! Dodatkowo nabyłam umiejętność dostosowywania tańców do dzieci, z którymi w różnych miejscach się spotykam i wiem, że tańce mogą być dla nich dobrą zabawą tak samo, jak dla dorosłych 😉 Ważnym i ciekawym dodatkiem były wprowadzenia do tańców oraz materiały do ich późniejszego wykorzystania. Dziękuję za naukę w przemiłej atmosferze i proszę o więcej!

Aga

Szybko, sprawnie, konkretnie, dokładnie i klarownie. Bardzo ciekawe układy, dające możliwości ułatwiania lub utrudniania w zależności od poziomu / wieku dzieci czy umiejętności dorosłych. Polecam warsztaty Kasi.

Basia

Zajęcia bardzo przydatne, przystępne dla każdego. Przyjemna atmosfera. Polecam!

Ewa

Warsztaty bardzo ciekawe, tańce łatwe do przyswojenia i na pewno do wykorzystania w pracy z dziećmi. Brawo!

Ula

Bardzo pozytywne, integrujące, z dużą dawką pozytywnej energii warsztaty. Zachęcają do przekazywania tańców dalej, zabawy przez taniec. Można poznać na nich muzykę wcześniej nieznaną, niepopularną.

Karolina

Bardzo pomocne warsztaty, wszystko jasno i klarownie wytłumaczone, pani Kasia przemiła. Chętnie wezmę udział w kolejnych tego typu warsztatach. Polecam.

Karolina W.

Świetne warsztaty. Prowadząca konkretna. Warsztat jak najbardziej skierowany do nauczycieli i rodziców. Brakowało mi jedynie zmian ról przy każdej piosence, pierw jedna grupa jest kobietami, później druga.

Kinga

Jutro pewnie będą zakwasy 😉 ale cóż, było warto. Fajna, luźna atmosfera, wesoła zabawa. Chwila relaksu bardzo mi się przydała 🙂

Kasia

Warsztaty bardzo ciekawe i energiczne. Przeprowadzone w przemiłym towarzystwie i atmosferze. Polecamy z całego serca <3.

Ania i Agata

Warsztaty bardzo sympatyczne i wesołe. Jeśli ktoś się odchudza, to również świetny fitness 🙂

Anonim

Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Po każdym secie były powtórzenia tańców. Co trudniejsze „maglowaliśmy” dłużej. Prowadząca cały czas uśmiechnięta. Od tańców kręciło się w głowie. Czekam na więcej 🙂 Mam nadzieję, że niebawem wykorzystam je w praktyce.

Kamila

Zajęcia były przesympatyczne. Kasia, jesteś przemiła. 🙂 Podobało mi się, że powtarzaliśmy kroki dużo razy, później cały układ też kilka razy. Pozwoliło mi to zapamiętać układ na długo. Fajnie, że są przerwy, bo nogi bolą 🙂 I że jest kawa 🙂

Małgosia

Bardzo fajne zajęcia – na pewno wykorzystam w swojej pracy. Czekam na następne oferty.

Pati

Zajęcia mi się bardzo podobały. Wcześniej nie słuchałam takiej muzyki, ale teraz chyba zacznę, bo w połączeniu z tańcami wyszło to świetnie. Będę z tego korzystać w mojej pracy z dziećmi. Zajęcia jak najbardziej na plus, atmosfera miła, p. Kasia super tłumaczy 🙂

Karolina

Wspaniała zabawa. Pomocne wskazówki. Przydatne wszystkie tańce. Bardzo miła atmosfera.

Magda C.

Wspaniała zabawa. Pomocne wskazówki. Przydatne wszystkie tańce. Bardzo miła atmosfera.

Magda C.

Zajęcia bardzo ciekawe, pozwoliły mi przyswoić tańce tradycyjne, które na pewno wykorzystam w pracy z dziećmi.

Anonim

Zmartwiłam się, kiedy dowiedziałam się o terminie lutowym, w którym nie mogłam uczestniczyć, na szczęście mogłam się zreflektować dziś, na co z niecierpliwością czekałam. Oczekiwanie opłaciło się w 1000%, a mrówki zniecierpliwienia rozeszły się w radosnych tańcach, które z pewnością puszczone zostaną dalej :)! Dziękuję!

Anonim

Warsztaty wspaniałe! 😀 Prowadząca i muzycy to odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu, zapewniają fachowy instruktaż w przystępny, ciekawy i zabawny sposób oraz wspaniałą muzykę! Wszystko w wyśmienitej atmosferze! Warsztaty polecam wszystkim! 😀

Anonim

Najlepiej wykorzystane 4 godziny w moim życiu ! ;D Wspaniała atmosfera, wspaniali muzycy i instruktorka – pełna cierpliwości ! ;D Nauczone tańce były wciąż powtarzane, co pozwoliło na ich utrwalenie. Otrzymane materiały również zadowalające – płyta opisana z nazwami tańców, opis tańców także znakomity – nawet jeśli zapomnimy kroki, to po przeczytaniu opisu znów wszystko wraca do głowy. Od jutra wdrażam wasze tańce w naszym przedszkolu – myślę, że dzieci będą świetnie się bawić, przy tak żywej muzyce ! Dotąd nie czułam się dobrze w zajęciach muzycznych, natomiast dzięki waszym warsztatom już nie mogę się doczekać kiedy zacznę tańczyć z moimi dziećmi. Szczerze polecam !

Anonim

Jako przedstawiciel szkoły zostałam poruszona, roztańczona, a i rozśpiewana. Nawet teraz nucę melodyje zasłyszane wczoraj, na żywo. Wyobrażacie sobie, warsztaty z muzyką na żywo? Czad. Do tego uśmiechnięta, pełna werwy i zapału prowadząca. Tylko tańczyć, nie umierać. Tymczasem planuję zajęcia na przyszły rok z dzieciakami w szkole i czekam na drugą edycję. No cóż, apetyt na taniec rośnie w miarę jedzenia. Mniam.

Iwona (już w tańcu nie zielona)

Miałam przyjemność bawić się na warsztatach w dniu dzisiejszym. Tak – nie pomyliłam się w żadnym słowie, udział w warsztatach to przyjemność, a praca z panią Kasią to wspaniała zabawa w rytmie pięknej muzyki granej na „żywo”! Troszkę już żyję na tym świecie, uczestniczyłam w wielu formach doskonalących z zakresu tańca, ale po raz pierwszy akompaniowali tak wspaniali artyści, a zabawy taneczne i tańce tradycyjne z różnych krajów europejskich (w tym Polski) umiliły mi dzisiejsze przedpołudnie, a w pracy z przedszkolakami umilą niejeden dzień. Dziękuję.

Barbara SN

Było wesoło! Uśmiechom nie było końca, fantastyczna atmosfera, bardzo dobrze przygotowane materiały. Dziękuje i jestem na (tar)TAK:)

Anonim

Warsztaty godne polecenia. Już w samych nauczycielkach wyzwoliły wielki entuzjazm, pozwoliły na swobodę, zrzucenie masek. Wspaniała muzyka – grana na żywo! Bawiłam się doskonale i już nie mogę się doczekać poniedziałku, żeby zdobytą wiedzę przekazać podopiecznym.

Anonim

Bardzo polecam, zdecydowanie warto wziąć udział w warsztacie. Można się wiele nauczyć, a przy okazji świetnie się bawić. : )

Anonim

Przesympatyczna atmosfera, wspaniała muzyka na żywo oraz oryginalne tańce z różnych regionów świata. Świetna forma spędzenia wolnego czasu – zdecydowanie polecam te warsztaty! 😉

Anonim

Polecam, poszłam z ciekawości czy komuś uda się rozruszać do rytmu takie nieumiejętne ciało… udało się 🙂

Anonim

Warsztaty godne polecenia, profesjonalne przygotowanie praktyczne, mila atmosfera na kursie, wspaniała muzyka na żywo, to był mile spędzony czas 😀

Anonim

To były dobrze spędzone cztery godziny. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na udział w tych warsztatach, mogę polecić je nie tylko nauczycielom przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale również rodzicom i wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać czas 🙂

Anonim
Zobacz więcej
Dodaj opinię