Szkoła Tańca

Taniec jest zabawą, rozmową, kontaktem. Jest przestrzenią spotkania i zaproszeniem. Taniec służy do wyrażania siebie i wywoływania uśmiechu. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to mu nie wierzcie 😉

Przygodę z tańcem można rozpocząć zawsze. Na start przyda się nieco entuzjazmu i pierwszy krok w kierunku parkietu. Reszta to kwestia czasu (i uśmiechu, który najlepiej leczy podeptane paluszki 😉 ).

ornament

Pierwszy taniec weselny

Lekcje pierwszego tańca są zawsze lekcjami indywidualnymi. Każdy taniec jest inny i z pasją układany specjalnie dla Was do Waszej ulubionej muzyki. Choreografię tworzymy od początku do końca tak, by narzeczeni czuli się w niej komfortowo i wyjątkowo zarazem. Nauka upływa w miłej, przyjaznej i nierzadko okraszonej sporą dawką humoru atmosferze, na co często wskazują nasi klienci.
Początek wesela to przede wszystkim Wasza chwila. Chwila, kiedy poprzez taniec mówicie sobie “kocham Cię”, a goście zachwycają się Waszą miłością. Brzmi dobrze? I z nami jest bajecznie łatwe! 🙂

warsztaty taneczne dla początkujących
pierwszy taniec

Na parkiet marsz! - warsztaty taneczne dla początkujących

Warsztaty taneczne dla żołnierzy… yyy… początkujących 😉
Jeśli chcesz swobodnie tańczyć na weselu czy imprezie, jeśli chcesz prowadzić partnerkę lub podążać za partnerem, jeśli marzysz o bezstresowej nauce tańca w parach, zapraszamy na warsztaty! Bez konkretnego stylu. Bez choreografii. Bez wydumanych kroków. Jasno, prosto, wesoło… bo taniec służy do zabawy! 🙂 Warsztaty, które pozwolą każdemu postawić pewnie pierwszy krok na parkiecie, a tym, którzy przygodę z tańcem już rozpoczęli – uzupełnić wiedzę i zwiększyć umiejętności przez dużą dawkę praktyki. Jasny podział ról w parze i użyteczność nauczonych kroków uczynią z tańca przyjemność i dobrą zabawę.

Chcesz rozpocząć przygodę z tańcem?

Folkfitness – tańce w kręgu

Tańce w kręgu pełnią ważną rolę społeczną – budują i zacieśniają więzi międzyludzkie, a odpowiednio dobrane wpływają pozytywnie na całe ciało, rozwijają poszczególne partie mięśniowe, pozwalają się odprężyć i zregenerować. Przy tym rogrzewka i rozciąganie zdają się być już tylko miłym dodatkiem. Folkfitness to aktywny relaks, ćwiczenia, nauka prostych choreografii i zawieranie nowych znajomości w jednym. Całość okraszona wspaniałymi dźwiękami, które zapadają w pamięć i poruszają serce.

folkfitness
Tańce tradycyjne, folkowe

Taniec współczesny

Taniec współczesny oparty jest na idei baletu i jazzu, ale pozbawiony ich sztywnych zasad. Każda choreografia jest opowieścią, którą tancerz snuje i uobecnia poprzez ruch.
Jeśli marzysz o poprawie kondycji, rozwijaniu świadomości ciała, polepszeniu koordynacji, rozciągnięcia, równowagi i plastyki ruchu, to taniec współczesny jest zdecydowanie dla Ciebie.

folkfitness

Tańce tradycyjne, folkowe

Warsztaty tańców tradycyjnych rodem z m. in. Polski, Francji, Serbii, Mołdawii, Rumunii, Niemiec, Rosji, Turcji w kręgu, w rzędach, w korowodzie, w parach, ze zmianą partnerów i bez to doskonały sposób na zabawę i integrację. Zapomniane przez współczesnych choreografie pozwalają spojrzeć na taniec i tradycję z innej perspektywy, zachwycić się i pokochać to, co minione. W większości tańce tradycyjne są proste i by zatańczyć, wystarczy kilka minut instruktażu. Ale są także choreografie dla zaawansowanych. Wszystkie charakteryzują się powtarzalnością zbitki kroków i służą do zabawy, nie na pokaz, stąd, by poczuć ich prawdziwy smak, trzeba odważyć się wyjść na parkiet.
Silne prowadzenie mężczyzny w tańcu jest naturalnym przeniesieniem jego pozycji w rodzinie. Podobnie jest w przypadku kobiety, która pozwala się w tańcu prowadzić, a jednocześnie jest ostoją czyniącej warianty i ozdobniki głowy rodu.
Rozpoczynając naukę tańców tradycyjnych, otwiera się nową kartę w swojej historii, bez względu na to, czy jest się zaawansowanym tancerzem, czy stawia się pierwsze kroki na dechach. To zupełnie inna bajka, zupełnie inne emocje, zupełnie inne układy, zupełnie inni ludzie.

Taniec współczesny